en

Profilaktyka w Polsce

 

to portal, którego celem jest upowszechnienie i udostępnienie mieszkańcom Polski pełnej informacji o wszystkich bezpłatnych badaniach profilaktycznych, realizowanych w dowolnym miejscu w kraju.

Użytkownik serwisu w sposób szybki i przystępny uzyska informacje, na jakie badanie profilaktyczne może się zgłosić w swoim miejscu zamieszkania oraz gdzie i przez jaką jednostkę dane badanie jest wykonywane. Portal w szczególny sposób jest przydatny niektórym grupom zawodowym oraz instytucjom, zajmującym się monitorowaniem istniejących oraz planowaniem nowych działań profilaktycznych.

Portal ProfilaktykawPolsce.pl agreguje dane z rozmaitych źródeł (Ministerstwo Zdrowia, NFZ, samorządy lokalne, Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, przychodnie, firmy farmaceutyczne, instytucje pozarządowe i wszelkie inne jednostki organizujące bezpłatne badania profilaktyczne) i wzbogaca je atrakcyjną formą prezentacji. Nie posiada w tym względzie konkurencji w polskim Internecie. Portal w trakcie realizacji.