en

ErLab

 

ErLab to nowoczesny system bezpiecznej komunikacji między programem obsługującym placówkę medyczną - DrEryk, a programem używanym w dowolnym laboratorium badań analitycznych w kraju.

System ma na celu zautomatyzowanie obustronnej komunikacji między laboratoriami w całym kraju, a oprogramowaniem DrEryk. ErLab zbiera informację o wynikach badań pacjenta z laboratorium i przekazuje je do stanowiska lekarskiego, które wydało skierowanie. Szczególny nacisk w systemie położono na zabezpieczenie danych i kanałów komunikacji. Dane osobowe dotyczące pacjentów są szyfrowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie jest możliwe powiązania danych medycznych z danymi osobowymi pacjenta przez nieupoważnione osoby.

Pacjent może oglądać swoje skierowanie na badania oraz ich wyniki poprzez stronę WWW. Pacjent będzie miał możliwość udostępnienia swoich wyników online w innych placówkach, w których może przebywać (szpital, specjalista, inny lekarz), co pozwoli skrócić czas diagnozowania i uniknąć powielania badań.

System został wykonany na zlecenie firmy Ericpol, producenta oprogramowania dla lekarzy drEryk w konsorcjum z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.